Havaktingit

You are here

Akhaluutiliriyiitkut Havakvinga Naunaitkutat

Naunaitjavutit humi pittaaqtutit akhaluutikkut aqugiaqni laisikhanganik piksaqaqtumikluuniit naunaitkutakhaqnik.

 

Ikpiarjuk

Haamlatkut Ikpiaryungmit 

Titiraqarvia 150 

Ikpiarjuk, Nunavut X0A 0A0 

Hivayaut: (867) 439-9917 / 9918 

Kayumiktukkut: (867) 439-8767 

Amy Hughes 

Titiqqivia: mlo_ab@qiniq.com

 

Arviat

Haamlatkut Arviani

Titiraqarvia 150

Arviat, Nunavut X0C 0E0

Hivayaut: (867) 857-2841

Kayumiktukkut: (867) 857-2519

Susan Ikakhik

Titiqqivia: arviathamlet@qiniq.com

 

Qamani’tuaq

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

QDC-kut Igluqpaa 

Qamani’tuaq, Nunavut X0X 0A0

Hivayaut: (867) 793-2400

Kayumiktukkut: (897) 793-2122

Marianne Uqayuituq

Titiqqivia: muqayuituq@gov.nu.ca

 

Iqaluktuuttiaq 

Kitikmeot Aviktauningani-Ataniqaqviani

Kavamangat Nunavut

Tamaita Akhaluutiliqinikkut Havakviit

Titiraqarvia 2420

Iqaluktuuttiaq Nunavut X0B 0C0

Hivayaut: (867) 983-4231 

Kayumiktukkut: (867) 983-4011

Janice Komak

Titiqqivia: jkomak@gov.nu.ca 

 

Kinngait

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Titiraqarvia 30 

Cape Dorset, Nunavut X0A 0C0 

Hivayaut: (867) 897-7458

Kayumiktukkut: (867) 

Elisapee Qaumagiaq 

Titiqqivia: eqaumagiaq@gov.nu.ca 

 

 

Igluligaarjuk

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Titiraqarvia 10 

Igluligaarjuk, Nunavut X0C 0B0

Hivayaut: (867) 898-9121

Kayumiktukkut: (867) 898-9019

Dorianna Sammurtok

Titiqqivia: dsammurtok@gov.nu.ca

 

Clyde River 

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Tuyutauyut Qiuqutingangittunun 

Kangiqtugaapik, Nunavut X0A 0E0 

Hivayaut: (867) 924-6463

Patricia Joanas 

Titiqqivia: pjoanas@gov.nu.ca

 

Salliq

Haamlatkut Salliqmi 

Titiraqarvia 30 

Salliq, Nunavut X0C 0C0

Hivayaut: (867) 925-8867

Kayumiktukkut: (867) 925-8233

Shawnie Nakoolak

Titiqqivia: mlo_ch@qiniq.com 

 

Uqhuqtuuq 

Ataniqaqvikmi 

Kavamangat Nunavut

Tamaita Akhaluutiliqinikkut Havakviit

Titiraqarvia 10 

Uqhuqtuuq, Nunavut X0B 1J0 

Hivayaut: (867) 360-4616 

Kayumiktukkut: (867) 360-4619 

Titiqqivia: lgee@gov.nu.ca

 

Lorna Gee

Director 

Tamaita Akhaluutiliqinikkut Havakviit 

Hivayaut: (867) 360-4614 

Titiqqivia: lgee@gov.nu.ca

 

Sheila Kamookak

Atanguyaq Aulapkaiyi 

Hivayaut: (867) 360-4615 

Titiqqivia: skamookak@gov.nu.ca

 

 

Uqhuqtuuq...

Simeoni Samok

Qaujisaqtinut Angijuqqaaq

Hivayaut: (867) 360-4612 

Titiqqivia: ssamok2@gov.nu.ca

 

Heather Arqviq

Titiraqti Aquttunnautitaarumajunut 

Hivayaut. (867) 360-4616 

Titiqqivia: harqviq@gov.nu.ca

 

Darleen Quqshuun

Allagtautittiji Ingirrajuulingnut Inangiisimajuq/aulattiji

Hivayaut. (867) 360-4613

Titiqqivia: dquqshuun@gov.nu.ca

 

Ausuittuq

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Titiraqarvia 70 

Ausuittuq, Nunavut X0A 0J0 

Hivayaut: (867) 980-9010

Kayumiktukkut: (867) 980-9052 

Susie Qaunaq 

Titiqqivia: sqaunaq@gov.nu.ca

 

Sanirajak

Haamlatkut Sanirayakmi

Titiraqarvia 3

Sanirajak, Nunavut X0A 0K0 

Hivayaut: (867) 928-8790 

Kayumiktukkut: (867) 928-8871 

Joelee Paniloo  

Titiqqivia: mlo_muniservices@qiniq.com 

 

Iglulik

Haamlatkut Igulikmi 

Titiraqarvia 30 

Iglulik, Nunavut X0A 0L0 

Hivayaut: (867) 934-8830 

Kayumiktukkut: (867) 934-8828 

Flora Ungalaq 

Titiqqivia: fungalaq@gmail.com

 

 

Iqaluit

Qikiqtaaluk Aviktauningani-Ataniqaqviani 

Kavamangat Nunavut

Tamaita Akhaluutiliqinikkut Havakviit

Titiraqarvia 1000 Stn 1575 

Iqaluit, Nunavut X0A 0H0 

Hivayaut: (867) 975-7840 

Kayumiktukkut: (867) 975-7820 

Wanda/Pauline

 

Kimmirut

Haamlatkut Kimmirutmi

Titiraqarvia 120 

Kimmirut, Nunavut X0A 0N0 

Hivayaut: (867) 939-2247

Kayumiktukkut : (867) 939-2045 

Ningeorapik Kolola 

Titiqqivia: kolola_n@hotmail.com 

 

Kuugaarjuk

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Titiraqarvia 257

Kuugaarjuk, Nunavut X0B 1K0

Hivayaut: (867) 769-6030

Kayumiktukkut: (867) 769-6030

Alex Ningark 

Titiqqivia: aningark@gov.nu.ca

 

Qurluqtuq

Kavamangat Nunavut 

Department of Economic
Development and Transportation

Titiraqarvia 316

Qurluqtuq, Nunavut X0B 0E0

Hivayaut: (867) 982-7454

Kayumiktukkut: (867) 982-3204

Theresa Adamache 

Titiqqivia: tadamache@gov.nu.ca

 

Naujaat

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Titiraqarvia 10 

Naujaat, Nunavut X0C 0H0

Hivayaut:  (867) 462-4100

Kayumiktukkut: (867) 462-4115

Gorretti Panika-Tinashlu

Titiqqivia: gpanikatinashlu@gov.nu.ca

 

 

Panniqtuuq

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Titiraqarvia 153 

Panniqtuuq, Nunavut X0A 0R0 

Hivayaut: (867) 473-4090

Kayumiktukkut: (867) 473-4092 

Eena Alivaktuk

Titiqqivia:aalivaktuk@gov.nu.ca

 

Mittimatalik

Haamlatkut Mittimatalikmi 

Titiraqarvia 180 

Mittimatalik, Nunavut X0A 0S0 

Hivayaut: (867) 899-8934

Kayumiktukkut: (867) 899-8935 

Tina Enokolo 

Titiqqivia: pond_mlo@qiniq.com

 

Qikiqtarjuaq

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Titiraqarvia 4 

Qikiqtarjuaq, Nunavut X0A 0B0 

Hivayaut: (867) 927-8075 

Kayumiktukkut: (867) 927-8074 

Morris Kuniliusie 

Titiqqivia: mkuniliusie@gov.nu.ca 

 

Kangiqłiniq

Kivalliq Regional Headquarters

Kavamangat Nunavut

Tamaita Akhaluutiliqinikkut Havakviit

Titiraqarvia 88 

Kangiqłiniq, Nunavut X0A 0G0 

Hivayaut: (867) 645-8466 

Kayumiktukkut: (867) 645-8467 

Dave Petryshen 

Titiqqivia: dpetryshen@gov.nu.ca

 

 

Qausuittuq

Haamlatkut Qausuittuqmi 

Titiraqarvia 60 

Qausuittuq Nunavut X0A 0V0 

Hivayaut: (867) 252-3616

Kayumiktukkut: (867) 252-3194 

Sarah Sulluviniq 

Titiqqivia: hamletmloisw@qiniq.com 

 

Sanikiluaq

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Titiraqarvia 157 

Sanikiluaq, Nunavut X0A 0W0 

Hivayaut: (867) 266-8012

Kayumiktukkut: (867) 266-8022 

Christine Ekidlak 

Titiqqivia: cekidlak@gov.nu.ca 

 

Talurjuaq

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Talurjuaq, Nunavut X0B 1B0

Hivayaut: (867) 561 2308

Kayumiktukkut: (867) 561 6535

Lena Pauloosie 

Titiqqivia: lpauloosie@gov.nu.ca 

 

Tikirarjuaq

Kavamatkunni Kivrariyangit nunallaani

Titiraqarvia 120

Tikirarjuaq, Nunavut X0C 0J0

Hivayaut: (867) 896-9051/9961

Kayumiktukkut: (867) 896-9109/9096

Sharon Okalik

Titiqqivia: sokalik@gov.nu.ca

Category(ies):