Havaktingit

You are here

ATIPP - Contact List

ATIPP Havagvia  
Aeroplex Iglukpak #1084
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 200
Kavamaliqiyikkut
Iqaluit, NU  X0A 0H0

Jessica Bell
Atan’nguyaullaktuq, Tuhagakhanik Tiguhinirmut Hapummiyaarninirmut Hiamitirnaittunun Titiraqtauhimayunik Maligaq
Hivayautaa: 867-975-6044
Kavamaliqiyikkut: 867-975-6091
Qaritauyakkut: Jessica.Bell@gov.nu.ca  

 

Havaariyakhanut Ayuiqhainikkut, Hanayiunikkut Havaakhanullu Naunaitkutikharnikkut Katimayiit
Piliuqhimayuq ataani Havaariyakhanut Ayuiqhainikkut, Hanyiunikkut Havaakhanullu Naunaitkutikharnikkut Maligaq 
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 900
Iqaluit, NU  X0A 0H0

Bradley Archambault

Aulapkaiyi, Maliktakhani Hivulikhanilu 

Hivayautaa: 867-957-5606

Kavamaliqiyikkut: 867-975-5605

Qaritauyakkut: barchambault@gove.nu.ca

 

Taylor LaVallee

Atugakhanik Naunaiyaiyi

Hivayautaa: 957-5615

Kavamaliqiyikkut: 867-975-5605

Qaritauyakkut: tlavallee@gov.nu.ca



Mary Kilabuk
Atugakhanik Naunaiyaiyi
Hivayautaa:        867-975-5671
Kavamaliqiyikkut:             867-975-5605
Qaritauyakkut:  mkilabuk1@gov.nu.ca

 

Nunalingni Kavamatkunilu Pivikhaqautikkut
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 700
Iqaluit, NU X0A 0H0


Jodi Durdle-Awa
Atan’nguyaq, Maligakhanut Upalungaiyautikhanullu
Hivayautaa:        867-975-5387
Kavamaliqiyikkut:             867-975-5305
Qaritauyakkut:  JDurdle-Awa@gov.nu.ca

Hillary Casey
Tuhagakhanut Havakti
Hivayautaa:        867-975-5342
Kavamaliqiyikkut:             867-975-5305
Qaritauyakkut:  hcasey@gov.nu.ca

 

Pitquhiliqiyitkut
Trigram Iglukpak 903
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 800
Iqaluit, NU X0A 0H0

Napatchie Kolola
Atugakhanik Naunaiyaiyi
Hivayautaa: 867-975-5533
Kavamaliqiyikkut: 867-975-5504
Qaritauyakkut:  nkolola@gov.nu.ca

Gideonie Joamie
Aulapkaiyi Maliktakhanut Upalungaiyautikhanullu
Hivayautaa:        867-975-5505
Kavamaliqiyikkut:             867-975-5504
Qaritauyakkut:  gjoamie@gov.nu.ca

 

Pivalliayuliqiyikkut Ingilrayuliqiyitkullu
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 1570
Iqaluit, NU X0A 0H0

Matthew Bowler
Aulapkaiyi Atugakhanut, Upalungaiyautikhanut Tuhagakhanullu
Hivayautaa: 867-975-7808
Kavamaliqiyikkut: 867-975-7870
Qaritauyakkut:  mbowler@gov.nu.ca

David Cardiff

Atugakhanik Naunaiyaiyi
Hivayautaa: 867-975-7862
Kavamaliqiyikkut: 867-975-7870
Qaritauyakkut:  dcardiff@gov.nu.ca
 

 

Ilinniaqtuliqiyikkut
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 900
Iqaluit, NU X0A 0H0



Bradley Archambault

Aulapkaiyi, Maliktakhani Hivulikhanilu 

Hivayautaa: 867-957-5606

Kavamaliqiyikkut: 867-975-5605

Qaritauyakkut: barchambault@gove.nu.ca

 

Taylor LaVallee

Atugakhanik Naunaiyaiyi

Hivayautaa: 957-5615

Kavamaliqiyikkut: 867-975-5605

Qaritauyakkut: tlavallee@gov.nu.ca



Mary Kilabuk
Atugakhanik Naunaiyaiyi
Hivayautaa:        867-975-5671
Kavamaliqiyikkut:             867-975-5605
Qaritauyakkut:  mkilabuk1@gov.nu.ca

 

Avatiliqiyikkut
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 1320
Iqaluit, NU X0A 0H0

Madeline Dyer
ATIPP Tutqikhaiyi/Naunaitkutikhanullu Atan’nguyaq
Hivayautaa: 867-975-7707
Kavamaliqiyikkut: 867-975-7740
Qaritauyakkut:  mdyer@gov.nu.ca

Tracy Wood

Atugakhanik Naunaiyaiyi

Hivayautaa: 867-975-7763

Kavamaliqiyikkut:             867-975-7740

Qaritauyakkut: TWood@gov.nu.ca

 

Kavamaliqiyikkut
Aeroplex Iglukpak #1084
PO Box 1000, Nayugaa 200
Iqaluit, NU X0A 0H0

Jessica Bell
Atan’nguyaullaktuq, Tuhagakhanik Tiguhinirmut Hapummiyaarninirmut Hiamitirnaittunun Titiraqtauhimayunik Maligaq
Hivayautaa: 867-975-6044
Kavamaliqiyikkut: 867-975-6091
Qaritauyakkut:  Jessica.Bell@gov.nu.ca

 

Inuuliriyitkut

Aeroplex Iglukpak #1084
PO Box 1000, Nayugaa 200
Iqaluit, NU X0A 0H0
 

Kuthula Matshazi
Atanilluaq Atugakhanik Naunaiyaiyi
Hivayautaa: 867-975-5687
Kavamaliqiyikkut: 867-979-3002
Qaritauyakkut:  KMatshazi@gov.nu.ca

Andres Ibanez
Tuhagakhanut Ayuittiaqhimayuq
Hivayautaa: 867-975-7821
Kavamaliqiyikkut: 867-979-3002

Qaritauyakkut:  aibanez@gov.nu.ca

 

Kiinauyaliqiyikkut
Titiraqarvinga 1000, Nayugaa 330
Iqaluit, NU X0A 0H0

Andrea Witzaney-Chown
Aulapkaiyi, Kuapaliisitkunut Maliktakhanut Upalungaiyautikhanullu
Hivayautaa: 867-975-5831
Kavamaliqiyikkut: 867-975-5805
Qaritauyakkut:  awitzaney@gov.nu.ca

Mads Sandbakken

Atugakhanik Naunaiyaiyi, Kuapaliisitkunut Maliktakhat

Hivayautaa: 867- 975-6875

Kavamaliqiyikkut: 867-975-5805

Qaritauyakkut: msandbankken@gov.nu.ca


 

Larry Journal

Atan’nguyaq, Kuapaliisitkunut Maliktakhat

Hivayautaa: 867 975 5893

Qaritauyakkut: ljournalFIN@gov.nu.ca

 

Aanniaqtuliriyitkut  
Sivummut Iglukpak 1107
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 1000
Iqaluit NU X0A 0H0

Murugesh Narayanan
ATIPP Tutqikhai
Hivayautaa: 867-975-5729
Kavamaliqiyikkut: 867-975-5733
Qaritauyakkut:  MNarayanan@gov.nu.ca
 

Linnea Ingebrigtson

Atugakhanik Naunaiyaiyi

Hivayautaa: 867-975-5717

Kavamaliqiyikkut: 867-975-5733

Qaritauyakkut: LIngebrigtson@gov.nu.ca

 

Jonathan Paradis

Atugakhanik Naunaiyaiyi

Hivayautaa: 867-975-5754

Kavamaliqiyikkut: 867-975-5733

Qaritauyakkut: jparadis@gov.nu.ca


 

Maligaliqiyikkut
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 500
Iqaluit, NU X0A 0H0

 

Barbara Ann Tierney
Atugakhanut Tuhagakhanullu Naunaiyaiyi
Hivayautaa: 867-975-6181
Kavamaliqiyikkut: 867-975-6151
Qaritauyakkut: BTierney@gov.nu.ca

Mark Witzaney

Atugakhanik Naunaiyaiyi/ ATIPP Tutqikhaiyi

Hivayautaa:  867-975-6346

Kavamaliqiyikkut: 867-975-6151

Qaritauyakkut: MWitzaney@gov.nu.ca

 

Havaktuliqinirmut Atuqtakhainut Katimayiit
Piliuqhimayuq ataani Havaktuliqinirmut Atuqtakhainut Maligaq
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 500
Iqaluit, NU X0A 0H0

Barbara Ann Tierney
Atugakhanik Naunaiyaiyi/ATIPP Tutqikhaiyit
Hivayautaa: 867-975-6181
Kavamaliqiyikkut: 867-975-6151
Qaritauyakkut: BTierney@gov.nu.ca

Mark Witzaney

Atugakhanik Naunaiyaiyi/ ATIPP Tutqikhaiyi

Hivayautaa:  867-975-6346

Kavamaliqiyikkut: 867-975-6151

Qaritauyakkut: MWitzaney@gov.nu.ca

 

 

Nunavunmi Maligaliuqtit Katimayiit
Piliuqhimayuq ataani Maligaliuqtit Maligaq
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 500
Iqaluit, NU  X0A 0H0

Barbara Ann Tierney
Atugakhanik Naunaiyaiyi/ATIPP Tutqikhaiyit
Hivayautaa: 867-975-6181
Kavamaliqiyikkut: 867-975-6151
Qaritauyakkut: BTierney@gov.nu.ca
 

Mark Witzaney

Atugakhanik Naunaiyaiyi/ ATIPP Tutqikhaiyi

Hivayautaa:  867-975-6346

Kavamaliqiyikkut: 867-975-6151

Qaritauyakkut: MWitzaney@gov.nu.ca

 

Taangaliqinirmut Katimayiit
Piliuqhimayuq ataani Taangaliqinirmut Maligaq

Titiraqarvinga1000, Nayugaa 330
Iqaluit, NU X0A 0H0

 

David Crews
Atan’nguyaq, Manikhanut Auladjutikhanullu
Hivayautaa: 867-645-8481
Kavamaliqiyikkut: 867- 645-3327
Qaritauyakkut:  dcrews@gov.nu.ca

Marion Love
Aulapkaiyi Taangaliqinirmut
Hivayautaa: 867-645-8478
Kavamaliqiyikkut: 867-645-3327
Qaritauyakkut:  mlove@gov.nu.ca

Peter Tumilty
Ministaup Tugliata Ikayuqtia, Ukiup Iluani Maniliqinirmut Munaridjutikhat
Hivayautaa: 867-975-6865
Kavamaliqiyikkut: 867-975-5805
Qaritauyakkut:  ptumilty@gov.nu.ca

 

Taangaliqinirmut Laisikhainut Katimayiit
Piliuqhimayuq ataani Taangaliqinirmut Maligaq
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 500
Iqaluit, NU X0A 0H0

Barbara Ann Tierney
Atugakhanik Naunaiyaiyi/ATIPP Tutqikhaiyit
Hivayautaa: 867-975-6181
Kavamaliqiyikkut: 867-975-6151
Qaritauyakkut: BTierney@gov.nu.ca

Mark Witzaney

Atugakhanik Naunaiyaiyi/ ATIPP Tutqikhaiyi

Hivayautaa:  867-975-6346

Kavamaliqiyikkut: 867-975-6151

Qaritauyakkut: MWitzaney@gov.nu.ca

 

Nunallaani Igluliqiyiit (LHO-kut)

Takulugu Nunavunmi Igluliqiyiiryuat uqaqvigivikhamut naunaitkutainut.

Nunavunmi Ilihaqpaalirvik
Piliuqhimayuq ataani Nunavunmi Ilihaqpaalirvingmut Maligaq
Titiraqarvinga 609
Iqaluit, NU X0A 0H0

Eric Corneau
Tutqikhaiyi, Maliktakhanut Upalungaiyautikhanullu
Hivayautaa: 867-975-2542
Kavamaliqiyikkut: 867-975-2549
Qaritauyakkut:  eric.corneau@arcticcollege.ca

 

Nunavunmi Nanminiqaqtunut Atukkirvik
Piliuqhimayuq ataani Nunavunmi Nanminiqaqtunut Atukkirvik Maligaq
Titiraqarvinga 2548
Iqaluit, NU X0A 0H0

Angela (Barkhouse) McPherson
Atanilluaq Uqaudjiyi, Nanminiqaqtunut Havagvia
Hivayautaa: 867-975-7891
Kavamaliqiyikkut: 867-975-7897
Akiligakhaittumut: 1-888-758-0038
Qaritauyakkut:  abarkhouse@nbcc.nu.ca

 

Nunavunmi Pivalliadjutikhaliqinirmut Kuapaliisit
Piliuqhimayuq ataani Nunavunmi Pivalliadjutikhaliqinirmut Kuapaliisit Maligaq
Titiraqarvinga249
Kangiqliniq, NU X0C 0G0

Darren Nichol
Angiyuqqaaq

Hivayautaa: 867-645-3170
Kavamaliqiyikkut: 867-645-3755
Qaritauyakkut:  darrin@ndcorp.nu.ca

Nunavunmi Igluliqiyiryuatkuni
Piliuqhimayuq ataani Nunavunmi Igluliqiyiryuat Maligaq
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 1400
Iqaluit, NU X0A 0H0

 

Tim Brown
Atan’nguyaq Maliktakhanut Upalungaiyautikhanullu
Hivayautaa: 867-975-7200, ext. 7207
Kavamaliqiyikkut: 867-979-4194
Qaritauyakkut:  tbrown@gov.nu.ca

Arielle Stockdale
Atanilluaq Atugakhanik Naunaiyaiyi
Hivayautaa: 867-975-7200, ext. 7217
Kavamaliqiyikkut: 867-979-4194
Qaritauyakkut:  astockdale@gov.nu.ca
 

* Pitquiyut naunaitkutikhanik pihimayainut Nunallaani Igluliqiyiit (LHO-kut) tuyuinnarialgit ukununga Nunavunmi Igluliqiyiiryuat ATIPP-mut Tutqikhaiyit


 

Nunavunmi Pauvvaliqiyikkut /Qulliq Alruyaktuqtunik Ikumadjutiit
Piliuqhimayuq ataani Qulliq Alruyaktuqtunik Ikumadjutiit Maligaq
Titiraqarvinga580
Iqaluit, NU  X0A 0H0

Natalie Chafe-Yuan
Aulapkaiyi Kiinauyaliqiyikkut
Hivayautaa: 867-979-7532
Kavamaliqiyikkut: 867-979-7566
Qaritauyakkut: nchafe-yuan@qec.nu.ca



Kelland Sewell
Atan’nguyaq, Ayukhautiginiaqtanut Maliktakhanullu
Hivayautaa: 867-979-7524
Kavamaliqiyikkut: 867-979-7566
Qaritauyakkut:  ksewell@qec.nu.ca

 

Kavamatkuni Naunaitkutainut Katimayiit
Piliuqhimayuq ataani Titiqqanut Tutquqtauhimayunut Maligaq
Titiraqarvinga 310
Igloolik, NU X0A 0L0

Edward Atkinson
Nunavunmi Titiqqanik Tutquqtiriyi
Hivayautaa: 867-934-2044
Kavamaliqiyikkut: 867-934-2047
Qaritauyakkut:  eatkinson@gov.nu.ca

 

Qulliit Nunavunmi Arnait Qanurilinganinginnut Katimayiinut                                                                                        Piliuqhimayuq ataani Arnait Qanurilinganinginnut KatimayiinutArnait Qanurilinganinginnut Katimayiinut Maligaq
Titiraqarvinga 388
Iqaluit, NU X0A 0H0

Beth Beattie

Atan’nguyaq Aulapkaiyi
Hivayautaa: 867-979-6690
Kavamaliqiyikkut: 867-979-1277
Akiligakhaittumut: 1-866-623-0346
Qaritauyakkut: director@qnsw.ca

 

Ayukhaqtitauvaktunut Ikayuutikhanut Katimayiit
Piliuqhimayuq ataani Ayukhaqtitauvaktunut Ihuinaarutinut Maligaq
Titiraqarvinga1000, Nayugaa 500
Iqaluit, NU X0A 0H0

Barbara Ann Tierney
Atugakhanik Naunaiyaiyi/ATIPP Tutqikhaiyit
Hivayautaa: 867-975-6181
Kavamaliqiyikkut: 867-975-6151
Qaritauyakkut: BTierney@gov.nu.ca

 

 

Havaktinut Aanniqtailinirmut Havalimaiqqatalu Nalliqtarvik
Pihimmaakhimayuq ataani Havaktinut Aanniqtailinirmut Havalimaiqqatalu Nalliqtarvik Maligaq
Titiraqarvinga 8888, 5029-49th
Yellowknife, NT X1A 2R3

Denise Guy
Ihivriurutikhanut/ATIPP-mut Tutqikhaiyi
Hivayautaa: 867-669-4401
Kavamaliqiyikkut: 867-669-4458
Qaritauyakkut:  denise.guy@wscc.nt.ca